Zarządzanie energią

Rewolucja energetyczna rozpoczyna się w domu

System automatyki budynkowej COMEXIO nie tylko zwiększy wygodę Twojego domu, ale także pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 31% energii. Kontroluj swój dom od strony basenu. Zdejmij buty, zrelaksuj się i pozwól inteligentnemu domowi wykonać pracę.

Oszczędzanie energii w domu w inteligentny sposób

Nareszcie jest lato! Słońce praży! Trawniki i kwiaty wymagają podlewania przez zraszacz. Jesteś w środku, leżąc na kanapie, czytasz. Pomimo ciepła na zewnątrz temperatura w całym domu jest idealna. Automatyka budynkowa COMEXIO automatycznie podnosi i obniża rolty. Nie potrzebujesz nadużywania klimatyzacji.

Twój inteligentny dom od COMEXIO również oszczędza energię w zimie: spadł śnieg w nocy. Gałęzie uginają się pod obciążeniem śniegu. Ty i twoje dzieci wracacie do domu po południu na sankach. Temperatura w domu jest idealna, nie za ciepło, nie za zimno. W pokoju dziecięcym maluchy zakładają nowe skarpetki. Jest trochę cieplej, po prostu idealnie. Niemniej jednak podczas wycieczki nie marnujesz żadnej energii – dzięki zarządzaniu energią COMEXIO. Po wyjściu z domu system automatycznie przełącza się w tryb oszczędzania energii.

Inteligentne zarządzanie energią optymalizuje również wykorzystanie gazu i energii elektrycznej w prywatnych gospodarstwach domowych. To sprawia, że COMEXIO jest wyznacznikiem trendów. Ekonomiczne i ekologiczne korzystanie z energii elektrycznej i ciepła jest coraz częściej brane pod uwagę nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w prywatnych gospodarstwach domowych. Ponadto stale rosnące ceny energii i parametry polityczne wynagradzają oszczędzających energię. Każdy, kto chce zoptymalizować zużycie energii, najpierw musi dokonać dokładnej analizy, dla której COMEXIO jest również doskonałym narzędziem.

Zmniejsz zużycie energii

COMEXIO oszczędza energię dzięki zoptymalizowanej kontroli oświetlenia, ochrony przed słońcem i ogrzewania. Każdy właściciel domu korzysta z jego / jej domu bardzo indywidualnie. Dlatego, aby mieć pewność, że wydajność energetyczna Twojego domu jest idealna, wszystkie ścieżki energetyczne w twojej przestrzeni życiowej powinny być dokładnie kontrolowane za pomocą COMEXIO. Unikaj niepotrzebnych czasów włączania za pomocą czujników ruchu i obecności. Zastosowanie automatycznych ściemniaczy i funkcji centralnego wyłączania wraz z oświetleniem pozwoli zaoszczędzić nawet 31% energii elektrycznej!

Mądra ochrona przeciwsłoneczna w połączeniu z inteligentnym systemem ogrzewania i klimatyzacji w Twoich pokojach pozwoli Ci zaoszczędzić kolejne 25 procent. COMEXIO oferuje wiele rozsądnych opcji do precyzyjnego dostrojenia ogrzewania. Reguluj temperaturę komfortu osobistego dla każdego pomieszczenia, w sypialni zalecana temperatura to 16 ° C; uczyń salon przyjemnym i przytulnym. Czy temperatura w łazience nie jest zbyt wysoka?

Czy najstarszy syn ma włączone ogrzewanie, a okno jest otwarte? Ogrzewanie jest włączone kiedy jesteś w domu. Dwie godziny przed końcem pracy COMEXIO ogrzeje każde pomieszczenie do pożądanej temperatury. Dotyczy to również dłuższych przerw w okresie zimowym, kiedy COMEXIO włącza twoje pokoje w tryb ochrony przed zamarzaniem. Inną funkcją jest inteligentne połączenie ze stykami okiennymi, dzięki czemu przy otwieraniu okna ogrzewanie automatycznie się wyłącza.